×

Psychiatria

×

Szkolenia

Oferta

Farmakoterapia

Leczenie chorób oraz ich objawów przy zastosowaniu odpowiednio dobranych leków przynosi szybkie efekty w postaci poprawy samopoczucia i komfortu pacjentów. Są to skuteczne metody na dalszych etapach diagnozowania i leczenia.

 

Obecnie stosowane leki cechują się niewielką ilością działań niepożądanych i w większości przypadków nie uzależniają. Leki psychoaktywne pozwalają na bezpieczne uśmierzenie takich dolegliwości jak: lęk, niepokój, depresja czy drażliwość. Stosowanie farmakoterapii przynosi pacjentom szybkie efekty i wyraźną poprawę warunków życia. Należy podkreślić, że leki są środkiem doraźnym. Działają przede wszystkim w celu wyeliminowania objawów choroby. Leczenie stanów chorobowych wymaga równoległego stosowania dodatkowych metod, takich jak psychoterapia lub hipnoza.

Psychoterapia

Metody leczenia oparte o stały kontakt międzyludzki niosą pomoc osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami.

 

Umiejętne wpływanie na własne emocje, konstruktywny sposób przeżywania siebie i innych osób oraz rozumienia i reagowania na różnorodne sytuacje jest niezwykle ważny. Odpowiednio dobrana metoda terapii poszerza zdolności adaptacyjne i czyni pacjentów bardziej świadomymi swoich zachowań. Wynikiem psychoterapii jest większa odporność na stres i wzrost równowagi psychicznej. To skuteczny sposób leczenia, pod warunkiem istotnego zaangażowania się w ten proces od strony pacjenta.

W zależności od sytuacji pacjenta proponujemy psychoterapię:

  • indywidualną
  • grupową
  • małżeńską
  • rodzinną

W sytuacjach szczególnych, zależnych od indywidualnych potrzeb stosowane są techniki psychodynamiczne, behawioralne, coaching lub hipnoza. Stosowanie technik mieszanych cechuje duża skuteczność efektów leczenia.

Hipnoza

Hipnoza to stan, w którym uwaga osoby jest koncentrowana na wytypowanych bodźcach, a świadomość innych bodźców jest wówczas znacznie ograniczona. Osąd osoby poddanej hipnozie jest częściowo zawieszony.

 

W medycynie hipnoza stosowana jest do leczenia schorzeń psychosomatycznych: nadciśnienia tętniczego, schorzeń gastrycznych, bólów napięciowych, niektórych zaburzeń endokrynologicznych, dermatologicznych czy alergicznych. Stosowana w psychiatrii, umożliwia leczenie wielu uzależnień: zaburzeń lękowych lub depresji. Jest również stosowana w zakresie autohipnozy (technika pracy ze sobą). Metoda ta pomaga w procesie formowania postaw, emocji i zachowań. Hipnoza znana jest od dawna i cały czas stosowana w medycynie, jako niezwykle skuteczny sposób leczenia – wymaga od pacjenta pracy nad sobą oraz dużej uwagi i skupienia.

Techniki relaksacyjne, medytacja czy inne metody pracy z własnym umysłem pod względem psychofizjologicznym są tożsame z hipnozą i autohipnozą.

Wizyta domowa

Wygodny sposób na konsultacje lekarską. Współpracujemy z lekarzami o długoletniej praktyce zawodowej i wysokich kwalifikacjach. Dostosujemy czas wizyty do Twoich oczekiwań!

 

Wygodna i szybka możliwość pomocy osobom, które z różnych względów nie mogą przyjść na wizytę do gabinetu. Możliwa do zastosowania, gdy stan pacjenta nie wymaga konsultacji w poradni. Dalsze leczenie, w kolejnych dniach lub tygodniach, umożliwia kontakt telefoniczny z lekarzem prowadzącym.

Grupowa psychoterapia/hipnoza

Grupowe zajęcia wykorzystujące zaawansowane techniki psychoterapii i hipnozy w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

 

Grupowa psychoterapia ma wszystkie zalety pracy indywidualnej, ale dodatkowo daje szansę interakcji z innymi uczestnikami, co sprzyja uzyskaniu lepszych efektów terapii. Dodatkową zaletą pracy grupowej jest niższa cena usług.

Zajęcia grupowe organizowane są dla zespołów od 3 do 8 osób. Cena uczestnictwa dla 1 osoby to 200 zł za 100 minut sesji. Spotkania odbywają się w systemie: 1 x tydzień.

Warsztaty

Prowadzimy personalne zajęcia w celach terapii lub podnoszenia osobistych preferencji na zaburzenia emocjonalne. Terapie prowadzone są na zamówienie dla osób prywatnych, organizacji lub firm.

 

Celem warsztatów jest nabycie konkretnych umiejętności psychicznych, np. szybkiego odpoczynku, wchodzenia w stan zwiększonej kreatywności, poprawa wytrzymałości i wytrwałości w sytuacjach stresowych. Zajęcia poprzedza intensywny program przygotowawczy w zakresie poznania potrzeb klienta. Naszym celem jest gwarancja długoterminowych efektów leczenia., dlatego dodatkowo są prowadzone warsztaty uzupełniające w postaci spotkań z uczestnikami, co pozwala na rozwijanie i podtrzymanie uzyskanych wcześniej efektów terapii.

Grupy uczestników: od kilku lub kilkunastu do maksymalnie trzystu osób.

Wystawianie opini lekarskich

Potrzebujesz opinii w zakresie zdrowia psychicznego? Wystawiamy zaświadczenia dla osób prywatnych oraz na zlecenie firm i instytucji państwowych. Opinia może dotyczyć aktualnego, przeszłego lub prognozowanego stanu zdrowia psychicznego do celów orzeczniczych.

 

W niektórych sytuacjach życiowych jest konieczne uzyskanie opinii dotyczącej naszego stanu psychicznego. Dotyczy to np. osób ubiegających się o adopcję dziecka, zezwolenie na posiadanie broni czy dostęp do materiałów oznaczonych klauzulą poufności. Opinie psychiatry są wymagane także w przypadku osób po wypadkach komunikacyjnych, ofiar stalkingu, osób chcących udokumentować swój stan psychiczny do celów prywatnych (akt notarialny, działania prawne) oraz w trakcie rozwodów.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc do rejestracji tel.: 511 461 330 lub pisząc mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.